SR0603FR-7T56RL
MFR.Part #
SR0603FR-7T56RL
JLCPCB Part #
C6823565
Description
-55℃~+155℃ 250mW 56Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS