SR0603FR-7T18R7L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
SR0603FR-7T18R7L
JLCPCB Part #
C7318976
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 18.7Ω 250mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS