SR0603FR-0736KL
MFR.Part #
SR0603FR-0736KL
JLCPCB Part #
C5925125
Description
-55℃~+155℃ 100mW 36kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS