SR0603FR-072R2L
MFR.Part #
SR0603FR-072R2L
JLCPCB Part #
C873666
Description
-55℃~+155℃ 100mW 2.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS