SR0402JR-071K8L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
SR0402JR-071K8L
JLCPCB Part #
C6823536
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 1.8kΩ 63mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS