SR0402FR-7T6K8L
MFR.Part #
SR0402FR-7T6K8L
JLCPCB Part #
C6681162
Description
-55℃~+155℃ 200mW 6.8kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS