SR0402FR-7T1K91L
MFR.Part #
SR0402FR-7T1K91L
JLCPCB Part #
C6496224
Description
-55℃~+155℃ 1.91kΩ 200mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS