SR0402FR-7T150RL
MFR.Part #
SR0402FR-7T150RL
JLCPCB Part #
C6681160
Description
-55℃~+155℃ 150Ω 200mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS