SMCJ15A/TR7
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
SMCJ15A/TR7
JLCPCB Part #
C5755058
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 15V 16.7V 1uA 24.4V 61.5A@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS