SMBJ40CA/TR7
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
SMBJ40CA/TR7
JLCPCB Part #
C6679834
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 40V 44.4V 600W@10/1000us 64.5V 9.3A Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS