SMBJ36CA/TR7
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
SMBJ36CA/TR7
JLCPCB Part #
C7316823
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 10.4A 1uA 36V 40V 58.1V 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS