RV0805FR-0776K8L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RV0805FR-0776K8L
JLCPCB Part #
C7304075
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 76.8kΩ Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS