RT1206DRE0716R2L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT1206DRE0716R2L
JLCPCB Part #
C872047
Package
1206
Description
-55℃~+155℃ 16.2Ω 250mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS