RT0805WRE0748R7L
MFR.Part #
RT0805WRE0748R7L
JLCPCB Part #
C1710584
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 48.7Ω Thin Film Resistor ±0.05% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS