RT0805WRE0740R2L
MFR.Part #
RT0805WRE0740R2L
JLCPCB Part #
C1712025
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 40.2Ω Thin Film Resistor ±0.05% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS