RT0805WRE0736RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0805WRE0736RL
JLCPCB Part #
C4016628
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 36Ω Thin Film Resistor ±0.05% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS