RT0805WRE072K55L
MFR.Part #
RT0805WRE072K55L
JLCPCB Part #
C1712542
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 2.55kΩ Thin Film Resistor ±0.05% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS