RT0805WRE07140RL
MFR.Part #
RT0805WRE07140RL
JLCPCB Part #
C1709883
Description
-55℃~+155℃ 125mW 140Ω 150V Thin Film Resistor ±0.05% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS