RT0805WRB075K36L
MFR.Part #
RT0805WRB075K36L
JLCPCB Part #
C4036150
Description
-55℃~+155℃ 125mW 5.36kΩ Thin Film Resistor ±0.05% ±10ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS