RT0805WRB0744K2L
MFR.Part #
RT0805WRB0744K2L
JLCPCB Part #
C4181828
Description
-55℃~+155℃ 125mW 44.2kΩ Thin Film Resistor ±0.05% ±10ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS