RT0805WRB0740R2L
MFR.Part #
RT0805WRB0740R2L
JLCPCB Part #
C4345647
Description
-55℃~+155℃ 125mW 40.2Ω Thin Film Resistor ±0.05% ±10ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS