RT0805WRB0740K2L
MFR.Part #
RT0805WRB0740K2L
JLCPCB Part #
C4015156
Description
-55℃~+155℃ 125mW 40.2kΩ Thin Film Resistor ±0.05% ±10ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS