RT0805WRB072K8L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0805WRB072K8L
JLCPCB Part #
C4141743
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 2.8kΩ Thin Film Resistor ±0.05% ±10ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS