RT0805FRE07158RL
MFR.Part #
RT0805FRE07158RL
JLCPCB Part #
C869200
Description
-55℃~+155℃ 125mW 158Ω Thin Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS