RT0805FRD0790K9L
MFR.Part #
RT0805FRD0790K9L
JLCPCB Part #
C6288433
Description
-55℃~+155℃ 125mW 90.9kΩ Thin Film Resistor ±1% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS