RT0805FRD0736R5L
MFR.Part #
RT0805FRD0736R5L
JLCPCB Part #
C4119473
Description
-55℃~+155℃ 125mW 36.5Ω Thin Film Resistor ±1% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS