RT0805DRE0728RL
MFR.Part #
RT0805DRE0728RL
JLCPCB Part #
C4148969
Description
-55℃~+155℃ 125mW 28Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS