RT0805DRE07158RL
MFR.Part #
RT0805DRE07158RL
JLCPCB Part #
C868556
Description
-55℃~+155℃ 125mW 158Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS