RT0805DRE07158KL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0805DRE07158KL
JLCPCB Part #
C868555
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 158kΩ Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS