RT0805DRD07976RL
MFR.Part #
RT0805DRD07976RL
JLCPCB Part #
C2114702
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 976Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS