RT0805DRD07182RL
MFR.Part #
RT0805DRD07182RL
JLCPCB Part #
C4101316
Description
-55℃~+155℃ 125mW 182Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS