RT0805DRD07147RL
MFR.Part #
RT0805DRD07147RL
JLCPCB Part #
C2101975
Description
-55℃~+155℃ 125mW 147Ω 150V Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS