RT0805CRD076K98L
MFR.Part #
RT0805CRD076K98L
JLCPCB Part #
C2142383
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 6.98kΩ Thin Film Resistor ±0.25% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS