RT0805CRD0768KL
MFR.Part #
RT0805CRD0768KL
JLCPCB Part #
C2142463
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 68kΩ Thin Film Resistor ±0.25% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS