RT0805CRD0741K2L
MFR.Part #
RT0805CRD0741K2L
JLCPCB Part #
C868376
Description
-55℃~+155℃ 125mW 41.2kΩ Thin Film Resistor ±0.25% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS