RT0805CRD072R87L
MFR.Part #
RT0805CRD072R87L
JLCPCB Part #
C2126360
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 2.87Ω Thin Film Resistor ±0.25% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS