RT0805CRD071R82L
MFR.Part #
RT0805CRD071R82L
JLCPCB Part #
C2126524
Description
-55℃~+155℃ 1.82Ω 125mW 150V Thin Film Resistor ±0.25% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS