RT0805CRC0797R6L
MFR.Part #
RT0805CRC0797R6L
JLCPCB Part #
C2138381
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 97.6Ω Thin Film Resistor ±0.25% ±15ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS