RT0805CRC0751KL
MFR.Part #
RT0805CRC0751KL
JLCPCB Part #
C2137846
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 51kΩ Thin Film Resistor ±0.25% ±15ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS