RT0805CRC0716R2L
MFR.Part #
RT0805CRC0716R2L
JLCPCB Part #
C2141052
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 16.2Ω Thin Film Resistor ±0.25% ±15ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS