RT0805CRB076K98L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0805CRB076K98L
JLCPCB Part #
C4065465
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 6.98kΩ Thin Film Resistor ±0.25% ±10ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS