RT0805CRB07576RL
MFR.Part #
RT0805CRB07576RL
JLCPCB Part #
C4038177
Description
-55℃~+155℃ 125mW 576Ω Thin Film Resistor ±0.25% ±10ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS