RT0805CRB0738K3L
MFR.Part #
RT0805CRB0738K3L
JLCPCB Part #
C1695131
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 38.3kΩ Thin Film Resistor ±0.25% ±10ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS