RT0805CRB072K1L
MFR.Part #
RT0805CRB072K1L
JLCPCB Part #
C1695355
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 2.1kΩ Thin Film Resistor ±0.25% ±10ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS