RT0805CRB07240RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0805CRB07240RL
JLCPCB Part #
C1695468
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 240Ω Thin Film Resistor ±0.25% ±10ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS