RT0805BRE078K2L
MFR.Part #
RT0805BRE078K2L
JLCPCB Part #
C513628
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 8.2kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS