RT0805BRE07768RL
MFR.Part #
RT0805BRE07768RL
JLCPCB Part #
C728658
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 768Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS