RT0805BRE075R6L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0805BRE075R6L
JLCPCB Part #
C5879621
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 5.6Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS