RT0805BRE072R8L
MFR.Part #
RT0805BRE072R8L
JLCPCB Part #
C20166132
Description
-55℃~+155℃ 125mW 2.8Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS