RT0805BRC07768KL
MFR.Part #
RT0805BRC07768KL
JLCPCB Part #
C865069
Description
-55℃~+155℃ 125mW 768kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±15ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS